Z dziejów parafii

Do XX w. wsie Domatków i Bukowiec, należały do parafii w Kolbuszowej. W 1975 r. po raz pierwszy została odprawiona w Domatkowie Msza św. w prywatnym domu, a rok później urządzono kaplicę w pomieszczeniu należącym do Marii Kowalskiej. W grudniu 1980 r. proboszcz parafii Kolbuszowa ks. kan. Marian Jachowicz rozpoczął starania o zgodę na budowę kościoła w Domatkowie. Mimo wielu trudności ze strony komunistycznych władz państwowych, udało się tę zgodę uzyskać. We wrześniu 1985 r. został ukończony projekt i rozpoczęto budowę świątyni. Dnia 30.10.1983 r. kamień węgielny poświęcił bp Józef Gucwa. Świątynia otrzymała tytuł Miłosierdzia Bożego. Zostało ukończone wnętrze oraz prace wokół kościoła. Kościół został poświęcony w 1986 r. Funkcjonuje kaplica na cmentarzu oraz kaplica o. Pio w Bukowcu.

Odpust parafialny:
II Niedziela Wielkanocy