Rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

21 października o godz. 10:15 uczniowie Szkoły Podstawowej w Domatkowie uczcili okrągłą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. W programie nie zabrakło tekstów i piosenek przypominających postać św. Jana Pawła II. Jego życie i działalność są wciąż żywe w naszej pamięci. Warto jednak zastanowić się, co tak naprawdę pamiętamy. Z czym kojarzy się nam ten wybitny Polak, który był przez 27 lat głową Kościoła Katolickiego. Nie chodzi przecież o to, by pamiętac jedynie to, co ważne lecz powierzchowne: słynne kremówki, anegdoty i żarty, okno przy Franciszkanskiej 3 w Krakowie. Święty Jan Paweł II zostawił po sobie ogromny dorobek życia, dzieło, które nie tylko zostało nam dane lecz i zadane. Ciągle je jeszcze odkrywamy i zapewne ciągle będziemy odnajdywać w nim wskazówki do mądrego i pięknego życia. Istnieje przecież pełna jedność licznych pism świętego papieża z Jego życiem wypełnionym modlitwą i służbą bliźniemu. Ciągłe dostrzeganie obecności Boga w świecie i w drugim człowieku pozwoliło Mu, jak sam pisał w Tryptyku rzymskim, "podążać wzwyż", do Źródła, którym jest Jezus Chrystus. Dopiero z tej perspektywy wszystko nabiera znaczenia i sensu, także kremówki, anegdoty  żarty oraz okno przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

Święty Janie Pawle II wstawiaj się za nami!