V Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2024
  1. Dziś obchodzimy 18. Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za kierowców i innych użytkowników dróg. Jest to zachęta nie tylko do modlitwy, ale też rozwagi w prowadzeniu pojazdów.
  2. W liturgii tygodnia:
    • w poniedziałek - święto św. Katarzyny ze Sieny - Patronki Europy,
    • w czwartek - wspomnienie św. Atanazego,
    • w sobotę - wspomnienie św. Floriana, Patrona strażaków.
  3. W środę rozpoczynamy maj, w którym czcimy Matkę Bożą. Nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej i rozważaniami o świętych i błogosławionych w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę majówka o godz. 14:30, po niej Msza św. o godz. 15:00. W kaplicy w Bukowcu majówki o godz. 17:00, zaś w niedziele o godz. 15:00. Zapraszam do modlitwy w kościele lub kaplicy i do odmawiania litanii w domach lub przy kapliczkach, które możemy udekorować.
  4. W środę w kaplicy w Bukowcu Msza św. o godz. 17:00, po niej nabożeństwo majowe.
  5. Również w środę mamy zaproszenie na Odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika do Przedborza na godz. 11:00.
  6. W czwartek dzień flagi, którą wywieśmy przy domach.
  7. W piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski - Głównej Patronki Polski. Modlimy się za Ojczyznę. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  9. W czwartek o godz. 17:30 różaniec w int. powołań i duchowieństwa.
  10. W piątek spowiedź przed każdą Mszą św. pół godziny.
  11. W sobotę podczas nabożeństwa modlimy się do Niepokalanego Serca NMP.
  12. Do chorych udam się w sobotę od godz. 8:30.
  13. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  14. Dziś składamy do urny kartki z imionami i nazwiskami kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  15. Serdecznie dziękuję za udział w poniedziałkowej adoracji zaangażowanym różom różańcowym, Akcji Katolickiej, Wspólnocie Przyjaciół WSD w Rzeszowie i parafianom tak gorliwie modlącym się.
  16. Zostały zakupione trzy lampy a wczoraj zamontowane przed kościołem celem doświetlenia świątyni. Prace te gratisowo wykonał nasz parafianin pan Krzysztof Depa, któremu bardzo dziękuję.
  17. We wtorek Msza św. o godz. 7:00.
  18. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę. W sobotę na godz. 8:00 proszę: Jaonnę Malinowską, Paulinę Sabo, Iwonę Kulińską, Krysytnę Łagowską, Annę Kopaczek i Stanisławę Komaniecką oraz panów z grupy do koszenia trawy.